Bőrbetegségek és allergiák(5)
kiegészítő kezelésére csomag
Original price was: 37 500 Ft.33 750 FtCurrent price is: 33 750 Ft.1x SKIN SUPPORT
1x Digestive Enzymes & Probiotics
1x Pet coat support
1x Multivit Mega C
1x Adrenal Support
Azonban a bőrbetegségek legfőbb okai az allergiás és autoimmun és az immunrendszer sejtes és humorális részének a felborulása. Ezek a nem megfelelő táplálás következményeként jönnek létre. A feldolgozott és a keményítőben gazdag, magas Glikémiás Indexű táplálékok ( gyorsan bomló szénhidrátok) tápanyagok etetése alapozza meg a bélbeni emésztési zavart. Előszór is gyorsan megemelik a vércukor szintet és oxidatív stresszt okoznak amely a gyulladásos betegségekre való hajlamot megnövelik. Ez a bél nyálkahártyára és a légutak hámjára is igaz. Amikor a helyi gyulladások miatt a bél nyálkahártya károsodik, akkor jön létre az un. Szivárgó bél szindroma, mivel a gyulladásos izzadmány fellazítja a bélhámsejtek közötti réseket és ezeken a nyílásokon keresztül fel tudnak olyan fehérje bomlástermékek szívódni amelyek az egészséges bélen keresztül nem tudnának. Ezek a fehérje láncok aktiválják az immunsejtek működését és allergiákat, étel intoleranciákat hoznak létre. Ezek pedig a szervezet egészében gyulladásokat váltanak ki. Ez okozza a viszkető bőrelváltozásokat is.
Általában erős viszketés, vakaródzás, az érintett területek állandó vakarása, dörzsölődés a falhoz, tárgyakhoz. Szőrhullás, a szőrzet fénytelenné-sprőddé válása. A hasi területeken a bőr sötét színű pigmentációja, a bőr kellemetlen, avas szaga (amely akkor jelentkezik különösen, ha megázik esőben).
A legtöbb esetben a fenti bajokat és az erjesztőgombák (Malassezia) okozta tüneteket is a nem megfelelő gyomor és bélemésztés és az immunrendszer kiegyensúlyozatlan működése okozza. A kezelés hosszadalmas és külső és belső kezelést is igényel.
A javasolt szerek kombinációban elérhetők a Bőrgyulladások kiegészítő kezelésére nevű csomagban.
Elhagyni minden szintetikus anyagot, amit kapott a kutya, antibiotikum, atka, gomba ellenes szer, védőoltás, tartósító szerek a tápban stb. Kiiktatni minden magas Glikémiás Indexű tápanyagot a táplálásból.
Kizárólag Demodex atka fertőzés esetén (bőrkaparék vizsgálat), Advocate cseppet kell alkalmazni 3 hónapon át havi 1x.
Amennyiben bolhák is vannak a viszketegség háttérben, úgy az atkánál javasolt szert is alkalmazni kell és a környezetet is bolha mentesíteni szükséges.
A viszketés helyi csillapítása – a kezelés első időszakban – 2 dl klór mentes vízbe tett 1 evőkanálnyi almaecet oldattal való ecseteléssel, sprayzéssel javasolt.
Dr. Molnár Gábor Miklós
állatorvos
1x SKIN SUPPORT
1x Digestive Enzymes & Probiotics
1x Pet coat support
1x Multivit Mega C
1x Adrenal Support
Magas koncentrációban tartalmazza azokat a megfelelő emésztéshez elengedhetetlen emésztő enzimeket, melyek segítségével – még a tápok, amúgy nehezen emészthető alkotórészei is – le tudnak elemeikre bomlani és aztán tökéletesen felszívódva nem esnek a bélben élő káros baktériumok és erjesztőgombák kolóniáinak martalékául.
Nagy számban tartalmazza azokat a hasznos probiotikum törzsek csíráit, melyek a gyomoremésztésnek tökéletesen ellenállnak és megfelelő helyükön a vékony és vastagbélben szaporodásnak indulva, kedvező környezetet teremtenek az emésztéshez. Továbbá hasznos emésztőenzimeket és vitaminokat termelnek.
Prebiotikumokat is jelentős mennyiségben tartalmaz, ami a hasznos probiotikus baktériumoknak tápanyagául szolgálnak.
Új, hatékony kombináció, amelynek alapanyaga a legnagyobb tisztaságú déli tengerekből származó apró rákokból kerül kinyerésre, így kapjuk az állati szervezet számára nélkülözhetetlen Omega-3 zsírsavakban gazdag, azt a legjobban felszívódó foszfolipid formában tartalmazó Krill olajat. E mellett tartalmazza a világ legerősebb antioxidáns tulajdonságú hatóanyagát az Astaxanthint is.
A magas Omega-3 zsírsav tartalma biztosítja a kutyák és macskák testi sejtjei számára nagyon lényeges telítetlen zsírsavakat, amelyek a bél hámján keresztül képesek változatlan formában felszívódni és a vér és nyirokkeringéssel a szervezet összes sejtjéhez eljutni.
Napjainkban az eledelekből származó természetes vitaminok, antioxidánsok mennyisége igen kevés, így az állatok szervezete hiányt szenved a megfelelő sejtműködéshez szükséges vitaminokban. Ezt a hiányt pótolja Supreme Immunity Multivit Mega C komplex eledel kiegészítője.
A kutya és macska multivitaminok között óriási különbségek vannak, az okból eredően, hogy milyen forrásból származnak a hatóanyagaik. Ez a vitamin készítmény kizárólag természetes forrásból származó vitaminok az A, a D, K, E, és a B vitamin csoport és a C vitaminok tiszta forrása. Ezek átalakulás nélkül képesek felszívódni és a sejtek közvetlenül, nagy hatásfokkal tudják felhasználni működésük során.
A termékben lévő természetes növényi kivonatok e mellett nyomelemeknek és antioxidánsoknak, a Szelén és az E és C vitaminnak is gazdag tárházát biztosítják.